Nutika spetsialiseerumise erialastipendiumid doktoriõppes
Erialastipendiume nutika spetsialiseerumise (NS) kasvuvaldkondades rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja Eesti riigi eelarvest. Tegevuse elluviijaks on SA Archimedes.
Tegevuse eesmärgiks on toetada ja motiveerida doktorante valima doktoritöö teema NS valdkonnas, et anda tõuge riigi kasvualade arengule, toetada ülikoolide ja ettevõtete koostööd, mitmekesistada doktorikraadiga spetsialistide karjäärivõimalusi ning tõsta ettevõtete võimekust suure lisandväärtusega toodete ja teenuste arendamisel tipptasemel spetsialistide kaasabil. Tegevus toetab Eesti ülikoolides pakutava doktoriõppe vastavust innovaatilise doktoriõppe printsiipidele, interdistsiplinaarse teaduskoostöö võimaluste laiendamist ja koostööd teiste sektoritega.
Nutika spetsialiseerumise (NS) kasvuvaldkonnad on:
- info- ja kommunikatsioonitehnoloogia horisontaalselt läbi teiste sektorite, nt IKT kasutamine tööstuses (automaatika ja robootika); küberturvalisus; tarkvara arendamine
- tervisetehnoloogiad ja –teenused, nt biotehnoloogia; E-meditsiin
- ressursside efektiivsem kasutamine, nt materjaliteadus ja -tööstus; „tark maja“; tervist toetav toit; keemiatööstus
2019. aastal saab NS doktorandistipendiumi taotleda vaid ettevõtlusdoktorantuuri toetuseks!
Taotleda saab doktorant, kes:
- on immatrikuleeritud 2014/15 kuni 2018/19 õppeaastal
- õpib täiskoormusel
- õpib esimesel, teisel või kolmandal õppeaastal
- ei viibi akadeemilisel puhkusel
- kirjutab doktoritööd, mis on seotud vähemalt ühe NS kasvuvaldkonnaga ning mis arvestab ettevõtluse vajadusi (/nn ettevõtlusdoktorantuur). Ettevõtluse vajadusi arvestav doktoritöö peab olema seotud ettevõtte jaoks praktiliste ülesannete lahendamisega ning panustama teadustöö tulemuste rakendatavusse. Koostööd võib teha Eestis või välisriigis paikneva ettevõttega või riigitulundusasutusega (Riigi Metsamajandamise Keskus). Ei toetata koostööd tehnoloogia arenduskeskuste, avaliku sektori, teadus- ja arendusasutuste või haiglate ja kliinikutega.
- töötab ettevõttes/asutuses, kellega koostöös doktoritöö valmib
Doktorandistipendiumi suurus on 440 eurot kuus. Stipendium määratakse korraga terveks õppeaastaks ning makstakse kogu doktoriõppe nominaalaja jooksul. Akadeemilisele puhkusele siirdumise ajaks stipendiumi maksmine peatatakse. Doktorandistipendiumi makstakse lisaks riiklikule doktoranditoetusele (660€).
NS doktorandistipendiumit ei saa maksta samal ajal muudest allikatest sama tüüpi toetust saavatele doktorantidele (näiteks ei saa maksta samal ajal NS doktorandistipendiumit ja Dora Pluss või IT-Akadeemia doktorandistipendiumit).
Doktorandistipendiumi määramise ja maksmise põhimõtted on sätestatud SA Archimedes juhendis ning ülikooli "Stipendiumite määramise alused ja maksmise korras"
Taotlemiseks on vaja esitada:
- vormikohane taotlus ja
- ettevõtte kinnituskiri (eestikeelne)
- või ingliskeelne: confirmation letter of the company
NB! Ettevõttega tuleb sõlmida kolmepoolne leping, mille näidisvorm on leitav SIIT. Lepingu projekt, mis on ettevõtte esindajaga läbi räägitud ning kooskõlastatud, palun esitada koos taotlusdokumentidega.
Taotlusdokumendid palun saata hiljemalt 15. oktoobriks elektrooniliselt aadressil kaire dot kaljuvee at ttu dot ee