Avaliku sektori juhtimine ja innovatsioon (HAAM)
Taimi Niine | Dr. Margit Kirs |
Õppekava täisversioon leitav ÕIS-s
Tüüpõpingukava (õppekava semestrite kaupa) HAAM02/18
Olulisemad õppetööga seonduvad tähtajad 2019/2020 õa majandusteaduskonnas
Õppeainete süllabused, loengumaterjalid, jne. üleval õppekeskkonnas Moodel
Õppetegevusega seotud juhendmaterjalid:
PS! Antud õppekaval toimub auditoorne õppetöö nädala sees tööpäeva lõpus.
Oluline eeldus õppetöö edukaks läbimiseks on inglise keele oskus, et iseseisvalt läbi töötada, tõlgendada ning mõista võõrkeelseid õppematerjale pluss osaleda osade ainete auditoorses töös.
Lõpetamise oluliseks tingimuseks magistritöö kirjutamine ja edukas kaitsmine.
Kogu magistritöö kirjutamise ja kaitsmisega seonduv informatsioon leitav Moodlest, vt aine Avaliku halduse magistriõpe, magistritöö & magistriseminar, https://moodle.taltech.ee/course/view.php?id=8930.
Magistritöö on üliõpilase iseseisev teaduslik uurimistöö, millega üliõpilane tõestab, et on omandanud õppekava nõutavas mahus ning on iseseisvalt võimeline omandatud teadmisi rakendama pakkudes akadeemilisi seletusi ning lahendusi reaalses elus esile kerkinud avaliku halduse probleemidele ning väljakutsetele.
Hea magistritöö kirjutamise oluliseks eelduseks on sobiliku juhendaja leidmine. Iga üliõpilase ülesanne on leida endale sobiv juhendaja RNI õppejõudude, teadurite ja doktorantide seast. Vajadusel, ning konsulteerides programmijuhiga, võib juhendajaks kaasata ka praktikuid või valdkonna spetsialiste väljastpoolt RNI personali.
Hea juhendaja ning sisulise koostöö saavutamiseks peaksid üliõpilased enne võimaliku juhendaja poole pöördumist mõtlema sisuliselt läbi huvipakkuva teemavaldkonna ning panema paika esmased uurimisküsimused, millega soovitakse oma lõputöös tegeleda.
Magistritööga seotud juhendid:
- Lõputööde juhendamise, retsenseerimise ja kaitsmise kord TalTech majandusteaduskonnas
- Magistritööde esitamise ja kaitsmistega seonduvad tähtajad sügis 2019
Kaitstud magistritööd
Alates 2014 on kaitstud magistritööd avaldatatud TTÜ raamatukogu digikogus. Kaitstud magistritööde loend (1995-2016)
- 2010 kaitstud MA tööd
- 2011 kaitstud MA tööd
- 2012 kaitstud MA tööd
- 2013 kaitstud MA tööd
- 2014 kaitstud MA tööd
- 2015 kaitstud MA tööd
Lisainformatsioon seonduvalt magistritöödega leitav Moodles, vt aine Magistriõpe avalikus halduses
Avaliku halduse eriala magistriõppes on võimalik tööpraktikat sooritada kahel viisil:
A) Praktika/töötamine avalikus sektoris või era- kui kolmanda sektori ja rahvusvaheliste organisatsioonides (põhitegevus on suunatud avaliku sektori tegevusvaldkondade ja organisatsioonide analüüsile ja -hindamisele või seotud avalike poliitikate/ strateegiate kujundamise ja ülesannete täitmisega);
B) Akadeemiline praktika (erandkorras) (praktika sooritamine teadusprojektides või õppetöös assistendina osalemise kaudu).
NB! Praktika arvestuse saamiseks jooksval semestril esitab üliõpilane dokumendid hiljemalt semestri 14. õppenädala reedeks ja praktika kuraator annab hinnangu praktika sooritusele hiljemalt 16. õppenädala reedeks.
· Praktika MNX5020 ja HHX1071 kuraator on Margit Kirs.
Praktikaga seotud juhendid leitavad järgnevalt:
Tööpraktika ja konsultatsiooniprojekt (MNX5020) ÕIS link ->
https://ois2.ttu.ee/uusois/koduleht/MNX5020&oppejoud=13516
https://ois2.ttu.ee/uusois/koduleht/HHX1071&oppejoud=11024
Praktikakoha juhendaja hinnanguvorm
- Õppekavale on omistatud positiivne riiklik akrediteering 2009. aastal (uuendatud 2017. a läbi positiivse ärinduse ja halduse õppekavagrupi kvaliteedihindamise).
- Õppekava on positiivselt akrediteeritud European Association for Public Administration Accreditation akrediteerimiskomisjoni poolt 2009. aastal, kusjuures akrediteeringut pikendatud järgnevaks 7 aastaks 2016. aastal. Erinevalt üldisest riiklikust akrediteerimisest on EAPAA puhul tegemist valdkondliku akrediteerimisega, kus õppekava kvaliteeti hinnatakse avaliku halduse eriala spetsiifiliste nõuete alusel ning hindajateks on Euroopa avaliku halduse tippteadlased.
- Õppekava on alates 2008. aastast European Master of Public Administration (EMPA) võrgustiku liige. Tegemist on konsortsiumiga mainekamatest ülikoolidest Euroopas avaliku halduse alaste magistriõpingute alal (nt. KU Leuven; Université Catholique de Louvain, Universität Speyer, Corvinus University of Budapest, Leiden University, University of Ljubljana).
Vaata ka: