TalTechi tudengite tööd nomineeriti Maastikuarhitektuuri Aastapreemiale
Eesti Maastikuarhitektide Liit korraldas juba kolmandat korda senisest laiahaardelisema konkurss Maastikuarhitektuuri Aastapreemiad. Tudengiprojektide kategoorias nomineeriti aastapreemiale kolm Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) tudengi kursuse- või lõputööd.
100 kratti (autor: Hanna Veske)
Töö puhul on tegemist magistriõppe esimese projektaine lahendusega, mille fookus on disain. Projekt toimus koostöös Eesti Vabaõhumuuseumiga ning selle ülesanne oli projekteerida väikevormide sari ning neid toetav maastikudisaini lahendus, mis oleks inspireeritud Eestile omastest elementidest. Inspiratsiooni kogumiseks töötasid tudengid Eesti Vabaõhumuuseumi kogude ja välikollektsiooniga. Väikevormide disaini osas juhendas tunnustatud disainer Margus Triibmann.
Hortus Vitae. Kristiine City piirkonna maastikuarhitektuurne visioon (autorid: Edith Tanner, Kristella Jurkatamm)
Ladina keeles on Hortus Vitae “Elu aed”, koht kus koos eksisteerivad erinevad elu vormid. Mälestusi täis rohelus, mis sümboliseerib eluringi ehk lõppenud eludest tärkavad uued – tulevikus on ajalugu. Hortus Vitae kujutab endast tuleviku kalmistuparki, mis jaguneb avalikuks üldkasutatavaks erinevate funktsioonidega pargialaks ning kalmistualaks.
Magistritöö "Putukate linn - elurikkust toetav planeerimine" (autor: Maarja Tüür)
Magistritöö kogub kokku elurikkusega arvestavat planeerimist toetavad andmed ning näitab, kuidas neid on võimalik rakendada konkreetse ala – Kopli kaubajaama maastikuarhitektuurse planeeringulise visiooni tegemiseks. Töö tõstatab hüpoteesi, et elurikkust linnakeskkonnas saab suurendada nii, et tagatud on ka tihe jalakäijasõbralik keskkond inimesele. Elurikkuse seisukohalt on tähelepanu keskmesse võetud oluline rühm eluslooduses – putukad. Eesmärk on saavutada planeeringulis‐maastikuarhitektuurse lähenemise kaudu tulemus, mis vastab erinevate olendite (sealhulgas putukad ja inimesed) nõudmistele elukeskkonnale – st saavutada elurikkusega arvestav planeerimine tiheasustusega linnakeskkonnas.
Nomineeritud tööde seast selguvad võitjad 6. detsembril Salme Kultuurikeskuses toimuval Eesti Arhitektuuripreemiad 2018 suurel ühisüritusel.
Eesti Maastikuarhitektide Liit on silmapaistvaid saavutusi Eesti maastikuarhitektuuris tunnustanud 2005. aastast.
Loe lähemalt siit.